دروغ فتوشاپی کیهان درباره استقبال از احمدی نژاد

سلام آقای دژاکام.
خیلی وقته که دیگه کیهان نمی‌خونم. موقعی که جلوی دکّه‌ی روزنامه فروشی هم ایستادم و نیم صفحه‌ی اوّل روزنامه‌ها رو می‌خونم، با این که به کیهان هم نگاه می‌کنم، امّا بی‌تفاوتم. امروز امّا نتونستم بی‌تفاوت باشم. وقتی که عکس‌ دروغ و فتوشاپی سخنرانی احمدی‌نژاد توی تبریز رو دیدم، عصبانی شدم. خیلی عصبانی شدم. با این دروغ هزاران دروغ وقیحانه‌ی کیهان جلوی نظرم اومد. تو عکساتون هر جا آدم کم آوردین، بارها با فتوشاپ ساختین!
واقعاً شما و دوستانتون چه فکری می‌کنید آقای دژاکام؟ ابله فرض کردن مردم بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک شما و همکاراتونه و البته جریانی که شما بهش تعلّق دارید که من مسبّب همه‌ی اتّفاقات رو همین جریان به ظاهر پیروز می‌دونم. من یکی روی علاقه‌ای که به شما دارم لااقل، خیلی دوست دارم بتونم شما رو از بقیه‌ی کیهانی‌ها جدا کنم. کیهان داره با بیت‌المال اداره می‌شه. اگر از این بیت‌المال، سهم من یک هزارم ریال در کیهان هم باشه، هیچ رضایتی از مصرف این سهم در این روزنامه‌ی دروغ‌پرداز و هوچی‌گر و اغتشاش‌گر (به معنای واقعی) ندارم.
***
وقتی ببینی دوستی گرامی برایت نظری خصوصی گذاشته و با این شدت ، از تو و روزنامه ناراحت است چاره ای نیست که به دست و پا بیفتی و ببینی ماجرا چیست . 
سری به سایت بالاترین هم می زنم و می بینم بله ، دروغ بزرگ کیهان در دستکاری کردن عکس استقبال مردم تبریز از رئیس جمهور در آنجا جزو پر بیننده ترین و پر نظرترین خبرهاست . 
سایت آقا زاده هم که طبق معمول ، دنباله رو همین سایتهای ضد انقلابی خارج نشینان است به این موضوع پرداخته و جالبتر از آن کامنتهایی است که طبق معمول و معمولا هم با یک ادبیات در این سایت تایید و منتشر شده است .
"داریوش" هنوز به کیهان نیامده ، حتما از خجالت این گافی که داده رویش نشده پایش را در تحریریه بگذارد ، اما بالاخره نزدیکیهای ظهر ، سر و کله اش پیدا می شود . خیلی آرام به سمت میزش می رود و من تعجب می کنم که چطور می تواند با این آرامش و بی خیالی راه برود . 
- بد جوری آبرو ریزی کردید ها ! الان همه سایتهای ضد انقلابی آتو گرفته اند و دارند کیهان را می کوبند .
- برای چی ؟
خوب ، به خاطر همین فتوشاپی که روی عکس احمدی نژاد کرده اید دیگر !
- عکس ِ چی ؟
- خوب خودت را به اون راه می زنی ها ! بابا همین عکس استقبال پر شور ! در ورزشگاه شهر تبریز را می گویم که با فتو شاپ  نیمکتهای خالی را پر کرده ای !
داریوش تعجب و با همان آرامش ، این موضوع را انکار می کند و می گوید : این که عکس ما نبود ؛ عکس را از یکی از خبرگزاریها فکر کنم فارس یا ایسنا گرفته ایم . بعد می گوید : همین الان عکس را توی پوشه  سرویس شما می گذارم .
دو عکس از چهره رئیس جمهور و دیگری از ورزشگاه را در پوشه گروه ما می گذارد . راست می گوید . هر دو عکس + و + از ایسناست که خوب ، به خبرگزاری اصلاح طلبان و کسانی که به میر حسین رای داده اند معروف است و حتی کار فارس هم نیست که بگوییم طرفدار احمدی نژاد بوده اند تا بخواهند در آنجا کار فتوشاپی انجام بدهند .
روزنامه اطلاعات امروز ( یعنی دیروز) را هم که نگاه می کنم می بینم همان عکسی را گذاشته است که در بالاترین و برخی سایتها به عنوان مدرکی  در رد پر بودن ورزشگاه از جمعیت به آن استناد شده است ، اما وقتی با بچه های سرویس ، هر دو عکس را در کنار هم بررسی می کنیم می بینیم هر دو عکس از یک زمان گرفته شده است ، اما در عکس روزنامه اطلاعات که از خبرگزاری مهر گرفته شده و البته او هم مثل کیهان به منبع عکس اشاره نکرده است ، عکاس از زاویه سمت چپ احمدی نژاد ، قسمت خالی ورزشگاه را هدف گرفته است ، اما عکاس ایسنا ، درست از کنار صورت رئیس جمهور ، جمعیت رو به رو را گرفته است که تمام نیمکتها را هم پر کرده اند . برای دقت بیشتر ، می توان ساختمانی که سقفی نیمدایره ای دارد به عنوان شاخص ِ نگاه ، انتخاب کرد و جمعیت آنطرف و اینطرف آن را با هم مقایسه کرد .
اینکه دیشب در شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب در باره این عکس چه بحث و تحلیلهایی شد و مهره های شاخص صهیونیستی چه دروغ و درم هایی سر هم کردند اصلا اهمیت ندارد چرا که " نیش عقرب هم از ره کین است "! اما عجیبتر از همه این است که کسی چون  بابک داد هم مقاله ای با عنوان " حکومت فتوشاپی اسلامی ، ناچار از سقوط است " ! نوشته و با استناد به این دروغ و تهمت بزرگی که به کیهان زده اند و ساخته و پرداخته خودشان است ، نتیجه گیریهای مضحک و خنده داری کرده است .
حالا تقصیر کیهان چیست که برای عکس صفحه اول خود ، تصویر خبرگزاری اصلاح طلب ِ ایسنا را انتخاب کرده است تا شور مردم را در استقبال از رئیس جمهورشان آن هم در زیر باران شدید و در عین حال هوای بسیار سرد تبریز نشان بدهد و روزنامه اطلاعات سلیقه اش این بوده که به نیمه ( یا کمتر از نیمه ) خالی لیوان اشاره کرده بوده است و دوست نداشته به نیمه ( یا بیش از نیمه ) پُر لیوان اشاره کند ؟!
***
بر می گردم به کامنت خصوصی و بسیار تند و ناراحت ِ دوست خوبم "محمد مهدی" خان ِ عزیز ، که بدون ذره ای دقت و تیزبینی و حتی مراجعه به عکسهای دو سه خبرگزاری و منبع خبری و تصویری دیگر ، خیلی شتابزده فریب سایتهای ضد انقلابی مزبور بخصوص بالاترین را خورده و زود هم واکنش نشان داده و کیهان را به جعل عکس و دروغگویی و فریب و تاثیر منفی داشتن در اغتشاشات اخیر و ... متهم کرده است .
راستی ! در همین ماجرای ما نحن فیه ، کیهان دست به تحریف و جعل و دروغگویی و کار فتوشاپی و ... دست زده و اعتماد عمومی را خدشه دار کرده است یا سایتهای مزبور ؟!
آیا به همین قیاس ، نمی توان تهمتهای دیگری که به کیهان و رسانه های اصولگرا زده می شود را تهمتهایی برای فریب و رد گم کردن و ... تلقی کرد ؟
تا که رد ِ سُمّ ِ اسبت گم کنند
ساربانا ! نعل را وارونه زن !
و سخن آخر هم خطاب به این دوست عزیزم و دیگر عزیزانی که نظری مشابه او دارند اینکه :
در کف ِ هر کس اگر شمعی بُدی
اختلاف از جمعشان بیرون شدی
پ . ن اول : البته این بی انصافی دوستان خبرگزاری مهر (که وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی و جناب خاموشی است و از سوی شهردار محترم تهران هم حمایت جدی می شوند) که همیشه و بخصوص در سفرهای استانی تاکید دارند جمعیت استقبال کننده را بسیار کم نشان بدهند باید جایی مطرح شود . به این عکسها نگاه  و آنها را با عکسهای + ، + و بخصوص + خبرگزاری اصلاح طلب ایسنا مقایسه کنید . جالب اینجاست که روزنامه اعتماد در ضمیمه لایی امروزش ، به عکسهای استقبال سه چهار نفره مهر استناد کرده است آن هم با وصفی که بهتر است خودتان ببینید . ( آن وقت با غوغاسالاری ، کیهان دروغگو و متقلب معرفی می شود !)
پ . ن دوم : این مطلب را قرار بود دیروز بگذارم اما به علت اینکه پرشین بلاگ بازی در آورده بود ، نتوانستم این مطلب را دیروز بنویسم و البته امروز دیدم که بچه های سرویس سیاسی هم این خبر ویژه را در همین رابطه نوشته اند .
پ . ن سوم : در این ماجرا کیهان هم البته اشتباه کرده است و اگر این اشتباه را نمی کرد ، بهانه و راه برای سوء استفاده دشمنان باز نمی شد و آن این بود که عنوان ایسنا را از پای عکسها حذف کرده بود . اگر این اتفاق نمی افتاد هر کس خیلی راحت به سایت ایسنا مراجعه می کرد و همه تصاویر و از جمله این دو تصویر را می دید و کسی هم تا این اندازه حماقت نمی کرد که با وجود امضای عکسها ، به کیهان چنین تهمتی بزند . 
بعد التحریر مهم : دوستان حتما به این مطلب سایت آینده هم مراجعه بفرمایند و ببینند که چگونه از مطلب استدلالی و مستند و لینک دار من ، دو خط بدون قبل و بعدش آورده اند و حتی نکرده اند لینک مطلب را بگذارند تا خواننده کل متن را خودش بخواند و قضاوت کنند . در این دو مطلب چه کسی شیادی و شارلاتانیسم رسانه ای دارد ؛ کیهان یا آینده ؟ 
/ 45 نظر / 215 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عادلی

سلام فرمانده / راس ميگن آقا كيهان اعتماد عمومي را از دست داده ! اين روزنامه اي هم كه تا منتشر ميشود جامعه را به لرزه در مياره كيهان نيست يه روزنامه ديگه است ! چنان بي اعتمادي شديده كه سرتاسر صفحات مملو از تكذيبه وعذرخواهي و... است همه مطالبش فاصله فراواني با افكار نوراني حضرت امام داره ومنافع آمريكا واسرائيل وهمه دشمنان قسم خورده ايران اسلامي در آن يافت ميشه جز منافع ايران !! بيوريكه آنها از انتشار كيهان تن رعشه ولرزه نمي گيرن !برعكس يك نفس عميق كشيده كش وقوسي به تن وسينه ميدن وبا مشت مي كوبن روسينه وه ميگن آخيييش ! يگام به اهدافمان نزديك شديم !! مگه غير از اينه از فردا هم برادر خوب ما آقا سياوش و دكتر ايرنايي تمام آدرسها ي خدمات كيهان به دشمنان ايران را فهرست ميكنن تا كور شود هرآنكه نتوان ديد !!

متهم

تسلیت بابت شهادت سفیر کاروان عشق بــر فـــراز دارم و دلــواپــس یــک کـــاروان ازهمین جا دیده ام یک زینب(س) و یک ساربان

سیاوش

سلام بر دوست گرامی آقای عادلی متاسفانه یا من خوب نتوانستم متوجه منظورتان بشوم یا مطلب شما از صراحت و روشنی کافی برخوردار نبود یا آمیزه ای از هر دو. تا جایی که توانستم متوجه شوم منظورتان این بود که در کیهان تکذیبیه و عذرخواهی منتشر نمی شود. یک_آیا منظورتان این است که کسی به کیهان تکذیبیه ارسال نمی کند؟ دو_از نظر شما تک تک رفتارهای روزنامه کیهان چنان سالم و بی ایراد است که ندیدن عذرخواهی در آن یک امر طبیعی و مایه افتخار است و نه ناشی از روحیه نپذیرفتن اشتباهات کوچک احتمالی؟ سه_ خدمت به دشمن از نظر من امری قطعی و دارای مصداق روشن نیست و اصولا به نظرم موضوعی است پیچیده تر از آن که بتوان مصداق آن را در رفتار یک روزنامه نشان داد مگر آن که کاملا به وضوح باشد.دست کم من توان چنین تعیین مصداقی را در خود نمی بینم. من نه چنین ادعایی دارم که کیهان یا هر روزنامه دیگری به دشمن خدمت کرده است و نه توان تحلیلی و امکاناتی برای رسیدن به چنین گزاره ای را.در نتیجه نمی توانم خواسته تان مبتنی بر ارائه فهرست خدمات کیهان به دشمن را اجابت کنم. چهار_آنچه در توان من هست و در پیشنهادم به برادرمان آقای دژاکام هم مطرح کردم. نقد ج

سیاوش

چهار_ آنچه در توان من هست و در پیشنهادم به برادرمان آقای دژاکام نیز آن را مطرح کردم نقد جزئی و گزاره ای بود. با سپاس از ابراز لطف همیشگی تان و نقدهایتان باشد که بکوشیم در راه جدال احسن (به تعبیر قرآن) حرکت کنیم و اندکی آگاهی از هم بیاموزیم.

سندس دختری در جست و جوی حقیقت

سلام عیدتون مبارک خیلی تعریفتون رو شنیده بودم...اما قسمت نشده بود بیام اینجا...تا امروز....چه روز با برکتی...به فال نیک میگیرم! تعریف هم داره....اغراق نکردن اونهایی که از شما و اینجا که"بشدت خودتان هستید" گفتند. شادباشید و برقرار ملتمس دعایتان یاحق

مسعود

بازگشت دَخو.... به یاد مرحوم دهخدا و قلم شیوایش وبلاگی سیاسی انتقادی زیر سایه پرچم ایران و ولایت فقیه شروع شد. www.Dakho.com خوشحال میشوم با هم باشیم

سید وحید امیدوار

سلام خسته نباشی بله ؛ بارها بعد از سفرهای رسمی رئیس جمهور در روزنامه و سایت های ... شاهد مطالب و عکس هایی در بی استقبالی و سردی سفر بوده و هستیم هر چند که سئوالی که بی پاسخ می ماند جایگاه منافع ملی و تضعیف نظام است اما دوستان هم باید در این باره دقت کنند عید سعید قربان جشن بندگی و معرفت و ایمان بر شما عزیز و همه مومنین نیز مبارک باد. ارادتمند [گل]

اریا

درود.استاد بزرگ واست متاسفم که همین اندازه تشخیص نداری تا دستکاری شدن توی این عکس ها رو متوجه شی.استادوچشماتو وا کن و خوب نگاه کن.البته یه کم احتیاج به هوش داره و یه کم هم راستی کردار و گفتار و اندیشه.